Bieg RUNda Żubra powstał z miłości do biegania w terenie, jednocześnie chcemy pokazać naszym uczestnikom piękne tereny zielone Spały i gminy Inowłódz.

Skąd wzięła się nazwa biegu? Ponieważ żubr jest symbolem Spały 🙂

Dlaczego akurat Spała? Ponieważ wszechobecny jest tutaj duch sportu i jest to miejscowość z wielkimi tradycjami sportowymi. Znajdujący się tutaj Centralny Ośrodek Sportu wyszkolił wiele pokoleń najlepszych sportowców w kraju, m.in w takich dziedzinach jak : lekkoatletyki, siatkówka czy zapasy.

Czas na najlepszych biegaczy 🙂

Chcemy na nowo wskrzesić tradycje sportowe tego miejsca a przede wszystkim przybliżyć je poza profesjonalistami osobom rekreacyjnie uprawiającym sport. Chcemy zaprosić Państwa do zdrowej sportowej rywalizacji, przełamywania barier dla tych, którzy po raz pierwszy stają na starcie zawodów biegowych czy nordic walking ale też wspierać aktywność fizyczną w każdym wieku. Chcemy popularyzować bieganie jako najpopularniejszą formę ruchu. A ruch to radość i uśmiech niezależnie od tego czy biegniesz po rekord czy dla przyjemności.

 

Jesteśmy EKO –  w naszych biegach zdecydowaliśmy się ograniczyć zużycie opakowań plastikowych, chcemy być odpowiedzialnym organizatorem  i dołożyć nasza cegiełkę w edukacji ekologicznej i promowaniu rozwiązań ekologicznych.

Chcemy abyście miło spędzili to niedzielne popołudnie,dlatego na miasteczku biegowym nie zabraknie więc atrakcji dla dzieci, różnorodnych stoisk gastronomicznych naszych partnerów i stref relaksu.

Do zobaczenia na starcie!